KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16045169
*
nr 1604 5169
Gunnar HÃ¥llander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben med äpple. Olja på pannå, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 19:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 15:14:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar hållander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben med äpple svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
nr 1604 5169
Gunnar HÃ¥llander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, stilleben med äpple. Olja på pannå, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 15:14:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar HÃ¥llander
Gunnar HÃ¥llander, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.Läs mer om Gunnar HÃ¥llander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar hållander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben med äpple svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37